Kultura v čajovně

Koncerty, přednášky… kultura

Pořádáme výstavy, přednášky, promítání, koncerty. Rádi vyplníme přání veřejně vystupovat začínajícím umělcům i těm zkušenějším.

Aktuální kultura v čajovně

29.2. od 19:00 h KONCERT JANA KOUBKOVÁ A ROMAN HAMPACHER

13.3. od 19:00 h KONCERT DAVID FRIESEN

14.3. od 19:00 h KONCERT HONZA ŽAMBOCH

 

Výstava nejsou jenom obrázky, ale i příběhy které vypráví své autorce. Příběhy které ji obohacovaly svými barvamy dny, kdy je malovala. Většina kreseb je inspirována japonskými manga komiksy.

 

29.10. od 14 do 17 hodin projekt Naslouchání (www.ceskonasloucha.cz)

10.11. od 19 hodin Koncert Šámoll a Šundur

Hudební nástroje představí a zahrají Vlastimil Procházka na ukulele a Jiří Šámal na hang dram.

30.11. od 19 hodin Koncert Saša Niklíčková a Roman Hampacher

Saša Niklíčková je svérázná písničkářka, doprovázející se většinou na akordeon a výjimečně také na ukulele či klávesy.
Posluchačům většinou utkví v paměti její osobitý výraz a nápadité texty, v nichž s humorem a nadhledem glosuje jak každodenní život, tak i zcela neotřelá témata.
Roman Hampacher je kytarista, zpěvák, pastor a snílek. Pomocí akustické kytary, krabiček a loopů zhudebňuje poezii třebíčské básnířky Mirky Hedbávné.

 

 

 

Voknoviny - časopis pro undergroundovou kulturu. Voknoviny jsou původně společensko-kulturní přílohou samizdatového časopisu Vokno, který vycházel v letech 1979-1989. Od roku 2014 vycházejí Voknoviny v nové, současné podobě. V prodeji aktuální i starší čísla.

Babylon - nezávislá kulturně-společenská revue zabývající se politikou, historií, uměním a kulturou. Tištěná verze obsahuje literární a výtvarnou přílohu. V papírové verzi vychází jako čtvrtletník.V prodeji aktuální i starší čísla.